ارز مجازی ( بیت کوین ) چیست؟

ارز مجازی ( بیت کوین ) چیست؟

ارز مجازی ( بیت کوین ) چیست؟

 

قبل از اینکه بخواهیم در خصوص ارزهای مجازی صحبت بکنیم در مورد اشتباهی مرسوم که عموم مردم از آن استفاده می کنند صحبت می کنیم مردم به جای استفاده از لغت ارز مجازی از لغت بیت کوین استفاده می کنند بیت کوین یکی از ارزهای مجازی هستش که اولین ارز مجازی در دنیا است و مقبولیت بسیار زیادی بین مردم دارد  بیشتر مردم به جای اینکه وقتی ارز مجازی را استفاده بکنند از لغت بیت کوین استفاده می‌کند پس تا این جای کار یاد گرفتیم که بیت کوین یکی از ارزهای مجازی است

ما ابتدا بطور خلاصه ساختار پولی در دنیا رو معرفی می کنیم و سپس منطق رمز نگاری رو معرفی می کنیم. در ادامه به معرفی بیت کوین ، شبکه بلاک چین و نحوه ایجاد آنرا مورد مطالعه قرار میدهیم.

 

 

ساختای پولی کشورها

در گذشته پشتوانه پول دولت ها طلا بود. ولی امروزه پشتوانه پول دولت ها تولید کشور است. این تغییر پشتوانه باعث شد که بانک های مرکزی دستشان باز باشد که درصورتی که دولتمردان احساس نیاز کنند اقدام به چاپ پول بدون پشتوانه کنند و این افزایش نقدینگی باعث تورم و گران شدن هر روزه اجناس می شود. اخباری روزانه منتشر می شود مبنی بر اینکه دولت ها به واسطه چاپ یا تولید نقدینگی بدون پشتوانه باعث گرانی و تورم می شوند. حتی این امر آنقدر عذاب آور است که در سریال خانه کاغذی در قسمت آخر فصل دو رئیس دزدان ضراب خانه خانه سلطنتی در برخورد با مسئول پرونده دردی به این موضوع اشاره می کند و نارضایتی خود و مردم صحبت می کند.

 

 

منطق رمز نگاری

در گذشته یک از چالش ها در زمان نامه نگاری بین دو شخصیت مهم آگاهی از اصالت نامه ها بود. یعنی آیا واقعا نامه از شخص مورد نظر ارسال شده است؟؟؟

در سریال مختارنامه، مختار نامه ای را به ابراهیم مالک اشتر نشان میدهد، ابراهیم از مختار می پرسد محمد مهدی کیست که در ابتدای نامه نوشته شده است؟ مختار پاسخ می دهد که رمزی است بین من و ابوحنیفه تا من مطمئن شوم که نامه از سوی او بوده است. این کار باعث می شود که شخص دریافت کننده نامه از اصالت نامه ایمان پیدا کند ولی چندان امن نیست.

در ادامه از کدها اسکی برای رمزنگاری استفاده می کنند. و با تغییر در این کدها از آنها استفاده می کنند.