پراکندگی دستگاه های ATM برای بیت کوین

پراکندگی دستگاه های ATM برای بیت کوین

چند سال قبل کسانی که نام بیت کوین را شنیده بودند چندان زیاد نبود. چه برسد به اینکه بخواهند این ارز را خریداری کنند و یا از آن در خرید و فروش کالا ها و خدمات استفاده کنند. در حدود شش یا هفت سال پیش بود که در اخبار شنیدم ارز مجازی پا به عرصه گذاشتم ار هر کس سوال پرسیدم چیزی نمیدانست. یک فروشگاه برای اولین بار اعلام کرده بود که بیت کوین را به رسمیت می شناسد و از آن در فروش محصولات خود استفاده می کند.

اما امروز شرایط فرق کرده. شاید کمتر کسی را بتوان یافت که نام بیت کوین را نشنیده باشد. بسیاری از کشورها اجازه داده اند که دستگاه های ATM برای بیت کوین فعالیت کنند. تعداد آنها روز به روز در افزایش است. نکته جالت تر اینکه علاوه بر بیت کوین برای بعضی ارزهای مجازی مثل اتریوم، لاین کوین و بیت کوین کش نیز دستگاه های ATM وجود دارند.

امروز که در حال نوشتن این متن هستم بیش از 6100 دستگاه ATM برای بیت کوین وجود دارد. ایران نیز طبق آخرین خبرها قصد دارد از این دستگاه ها استفاده کند. از این تعداد دستگاه حدود 4000 عدد در امریکا و کانادا قرار دارد. نزدیک ترین کشورها به ایران برای تبدیل بیت کوین گرجستان، روسیه و به تازگی ترکیه است. ناگفته نماند که بیش از 148 هزار پذیرنده بیت کوین در سایر کسب و کارها وجود دارد.

این دستگاه ها در 75 کشور جهان قرار دادرند و برای مشاهده آخرین تعداد دستگاه های ATM  می توانید به سایت coinatmradar مراجعه نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *