جایزه برای معرفی ماینرهای غیرقانونی

جایزه برای معرفی ماینرهای غیرقانونی

بعد از انتشار مصوبه وزارت نیرو جهت تعیین تعرفه استخراج ارزهای مجازی، خبری که بیش از همه در رسانه های بین المللی و داخلی منعکس شد (حتی بیش از تعرفه بالای استخراج) بندی بود که از مردم تقاضا داشت تا با معرفی کسانی که به صورت غیر قانونی ماین می کنند پاداش 20 درصدی از خسارت ماینرها دریافت کنند. این مورد در بند پایانی دستور العمل لحاظ شده است. بطور مثال با معرفی یک فارم با ظرفیت 200 دستگاه S9J برای مدت حدود 5 ماه رقمی در حدود 40 میلیون تومان خواهد شد.

مصوبه وزارت نیرو —- دانلود

این درحالی است که ماینرهای بیت کوین و سایر ارزهای مجازی اعتقاد دارند در شرایط فعلی کشور این کار می تواند کارخانه هایی که نیمه فعال هستند می توانند برای سرپا ماندن از استخراج اززهای مجازی برای کاهش هزینه های خود استفاده کنند. همجینین استخراج ارزهای مجازی می تواند برای تعداد زیادی از افراد ایجاد اشتغال کند. و مازاد برق کشور که صادرات می شود و در دریافت درآمد حاصل از آن با مشکل مواجه هستیم می توانیم با استفاده از صنعت ماین به یک درآمد بی واسطه و نقد تبدیل کنیم.

یک مدیر کارخانه که مدتی است شرایط خوبی را سپری نمی کند در پاسخ به سوال خبرنگار ما که از او پرسیده بود نظر شما در خصوص ماین در کارخانه تان چیست ؟ گفت: اگر مجبور نبودم و در خرج خود نمانده بودم هیچ گاه اجازه نمیدادم کسی در کارخانه من ماین کند… مجبورم و جبر زمان مرا وادار کرد به این بچه ها (شرکای بخش فارم بیت کوین) اجازه دهم بعد از چند بار آمد و شد به آنها اجازه دادم. کار باید با عرق جبین حاصل شود و به اعتقاد من اینها کار نیست…

متن خبر یکی از رسانه ها:

Iranian authorities are offering a bounty to anyone who exposes unauthorized mining operations in the country, Iranian news outlet PressTV reports on Nov. 13.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *