تعرفه برق استخراح ارزهای مجازی

تعرفه برق استخراح ارزهای مجازی

طبق آخرین اخبار دریافتی  تعرفه برق ماینرها جهت استخراج ارزهای مجازی 9650 ریال تعیین شده است که در چهار ماه از سال قیمت با ضریب 2 و در هشت ماه از سال با ضریب 0.5 محاسبه می گردد. در شرایط خاصی مشمول 20 درصد تخفیف خواهند شد.

لازم بذکر است پیش از دریافت انشعاب برق دریافت مجوز از وزارت صمت الزمامی می باشد.

طبق شنیده ها کارگروهی از سوی نهاد ریاست جمهوری در پی تعیین تعرفه برق هستند.

 

مصوبه وزارت نیرو —- دانلود

 

در این بخشنامه ذکر شده که فعالنی که از استخرهای ایرانی استفاده کنند مشمول 15 درصد تخفیف و کسانی که برق با ولتاژ بالا استفاده کنند مشمول 12 یا 20 درصد تخفیف می شوند. با این بندها می تواند اینگونه برداشت کرد که می توان در شرایطی در طول مدت 8 ماه از برق با تعرفه حدود 300 تومان برای هر کیلووات استفاده کرد و برای چهارماه از سال از برق با تعرفه حدودا 1200 تومان.

 

تحلیل: این تعرفه برق برای بسیاری از دستگاه استخراج ارز دیجیتال اقتصادی نبوده و طبعا آنها بدنبال راهکارهایی جهت کاهش هزینه برق خواهند بود. که این اتفاق طبعات نا خوشایندی را برای وزارت نیرو و مردم به دنبال خواهد داشت. بهتر است کارشناسان محترم فکری حکیمانه جهت تعیین تعرفه برق داشته باشند تا مردم متضرر نشده و سرمایه های کشور که چند ماهی است خاک خورده اند از بین نروند. در شرایط کنونی درآمد حاصل از ماین برای کشور بسیار راه گشا و استراتژیک خواهد بود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *